قیمت و مشخصات 28 مدل از بهترین جاروبرقی‌های بازار


با وجود گستردگی انواع مدل‌ها و برندهای گوناگون جاروبرقی در بازار، انتخاب بهترین جاروبرقی‌های بازار که مطابق با نیازهای ما باشد کمی گیج‌کننده است.جاروبرقی به‌عنوان عضوی جدایی‌ناپذیر از لوازم منزل، همواره جایگاه خودش رو به‌عنوان مهم‌ترین وسیله نظافت و پاکیزگی خانه حفظ کرده است. تصور خانهٔ بدون جاروبرقی شاید خنده‌دار به نظر برسد، اما تحمل خانهٔ بدون جاروبرقی غیرممکن است.
راحتی کار با جاروبرقی‌های امروزی آنها را به محبوب‌ترین وسیله نظافت و پاکیزگی خانه تبدیل کرده است. این محبوبیت با رشد فناوری‌های بکار رفته در جاروبرقی‌های مدرن همواره در حال افزایش است.
رشد تکنولوژی یک عیب کوچک هم دارد و آن سخت شدن گزینش از میان مدل‌های بی‌شمار جاروبرقی است. هزاران مدل از برندهای مختلف با امکانات بی‌شمار برای سلیقه‌های گوناگون وجود دارد و این شما هستید که باید بسته به نیاز و سلیقه شخصی یکی را انتخاب کنید.
 در اینجا به معرفی تعدادی از بهترین جاروبرقی‌های بازار می‌پردازیم. اما قبل از آن قصد داریم به چند فاکتور مهم در انتخاب جاروبرقی مناسب اشاره کنیم.

 

جاروبرقی

انتخاب جاروبرقی

 

فاکتورهای مهّم در انتخاب جاروبرقی

قدرت مکش:

یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین جاروبرقی‌های بازار قدرت مکش آنها است  . توجه داشته باشید که قدرت مکش هیچ ارتباطی با توان یا وات جاروبرقی ندارد. متأسفانه فروشندگان نامعتبر و خرده‌فروشان جاروبرقی دانسته یا ندانسته سعی در پنهان کردن این تفاوت و گمراه کردن مشتری دارند.

 

صدای جاروبرقی:

یکی از ویژگیهای فنی جاروبرقی صدای آن است. در واقع صدای بلند جاروبرقی به دلیل عایق‌بندی نامناسب بدنه و اطراف موتور آن است. برندهای خاص و گران‌قیمت جاروبرقی، با عایق‌بندی و استفاده از مایعات در اطراف موتور باعث کاهش قابل‌توجه صدای موتور می‌شوند. هنگام خرید جاروبرقی صدای آن را در حالت روشن تِست کنید.

 

۸ نکته طلایی برای نگهداری وافزایش عمر مفید جاروبرقی

 

جارو برقی کیسه‌ای و مخزنی:

جاروبرقی‌های موجود در بازار بر اساس نوع محفظه نگهدارنده زباله به دو مدل مخزنی و کیسه‌ای تقسیم می‌شوند. مدل‌های کیسه‌ای دارای پاکت زباله هستند و وجود یک خط قرمزرنگ یا چراغ اعلان خبر از پرشدن آنها می‌دهد. جاروبرقی‌های مخزنی اما فاقد کیسه بوده و زباله‌ها را در مخزن خود نگه می‌دارند. در ضمن به دلیل شفاف بودن مخزن نیازی به نشانگر یا چراغ هشدار ندارند.

جاروبرقی مخزنی یا کیسه دار

جاروبرقی مخزنی یا کیسه‌دار؟

 

دمنده:

در بعضی از جاروبرقی‌ها می‌توان از هوای خارج شده از موتور آن به‌عنوان دمنده استفاده نمود. این کار با اتصال لوله جاروبرقی به بخش خروجی هوا صورت می‌گیرد. از فشار باد دمنده می‌توان به‌منظور گردگیری از قسمت‌های غیرقابل‌دسترسی نظیر فضای داخلی محفظه رایانه استفاده نمود. ازآنجاکه باد دمنده فاقد صافی است دارای گردوخاک و ذرات ریز بوده و لذا در استفاده از آن برای نظافت وسایل حساس باید دقت کافی داشت.

 

طول سیم جاروبرقی:

برای جاروبرقی‌ها اندازه طول سیم آنها مهم بوده و از مشخصات فنی جاروبرقی به‌حساب می‌آید. طول سیم استاندارد جاروبرقی بین 6 تا ۹ متر است که اگر کوتاه و غیراستاندارد باشد، باعث می‌گردد برای جارو کردن نقاط مختلف، مرتب جای پریز آن را عوض کنید. (چه‌کار سختی!)

 

جمع‌بندی:

 در نهایت مشخصات فنی جاروبرقی است که عملکرد دستگاه شما را تعیین می‌کند. داشتن ظاهری شیک و زیبا، بدون وجود کیفیت فنی مناسب کاری عاقلانه به نظر نمی رسد؛ بنابراین منطقی‌ترین کار بررسی مشخصات فنی انواع جاروبرقی و سپس انتخاب زیباترین جاروبرقی از بین مواردی است که آن معیارهای فنی مناسب را به همراه دارند. حال نوبت به معرفی بهترین جاروبرقی‌های بازار می‌رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.